مراحل تولید محصولات در کارخانه رویال جین
10 تیر, 1403

مراحل تولید محصولات در کارخانه رویال جین

مراحل تولید محصولات در کارخانه رویال جین شامل: طراحی لباس‌ها توسط تیم حرفه‌ای، نمونه دوزی، برش، تولید انبوه، بسته‌بندی و در نهایت ارسال به انبار است.

پس از مرحله تولید برخی از محصولات مانند انواع لباس‌های جین نیاز به شست دارند و بعضی نیز مانند لباس‌های کتان باید به رنگرزی رفته و رنگ بگیرند. بعد از تهیه مواد اولیه درجه یک، تمامی این پروسه به ترتیب انجام گرفته و در نهایت محصولی باکیفیت و اصالت به دست خریداران خواهد رسید.

مراحل نام‌برده  در این مقاله توضیح داده شده تا بطور کامل با نحوه تولید لباس‌ها آشنا شوید. 5 استایل شلوار جین زنانه، انواع شلوار کتان، شومیز، دامن و ژاکت از جمله محصولاتی هستند که توسط رویال جین تولید شده و به صورت عمده به فروش می‌رسند.

این مجموعه با داشتن کارخانه‌های متعدد، محصولاتی با حجم بسیار بالا تولید کرده و خریدارن عمده از سراسر ایران کالاهای مورد نیازشان را از رویال جین تهیه می‌کنند. در صورت نیاز به اطلاع از قیمت عمده شلوار جین زنانه در این مقاله همراه ما باشید.

لباس‌هایی که در این مجموعه تولید می‌شوند برای ایده‌آل شدن از فیلترهای متعددی عبور کرده و در نهایت از نظر کیفیت، نوع دوخت، زیبایی حرف اول را می‌زنند. در کارخانجات رویال جین محصولات دارای تنوع بالایی بوده و از این طریق پاسخگوی سلایق مختلف هستیم.

به نقل از سایت Oshima آیا تا به حال به این فکر کرده اید که لباس شما قبل از اینکه در کمد لباس شما قرار بگیرد، از چه فرایندی عبور می کند؟

But have you ever wondered what your clothing goes through before it lands in your wardrobe? Read on to find out.

اتاق طراحان در کارخانه رویال جین

اتاق طراحان در کارخانه رویال جین نقش حیاتی داشته و فضایی برای ترکیب هنر، خلاقیت و فناوری است. در تیم طراحی رویال جین افرادی هنرمند، حرفه‌ای، باانگیزه و مسلط به مد وفشن جهانی حضور دارند که به ارائه مدل‌هایی جذاب و پرطرفدار می‌پردازند.

برای اینکه بدانید طرح‌ها چگونه در این فضا تولید می‌شوند، مراحل طراحی را توضیح خواهیم داد:

اهمیت اتاق طراحی

اهیمت طراحی‌ لباس تا حدی بالاست که خریداران قبل از بررسی کیفیت و سایر موارد، مدل آن را انتخاب کرده و سپس به موارد دیگر دقت می‌کنند. در این اتاق خلاقیت طراحان می‌تواند منجر به تولید لباس‌هایی زیبا و خاص شود که به ترند روز تبدیل شوند.

 جالب است بدانید طراحی حرفه‌ای و خلاقانه روی کیفیت لباس نیز کاملا تاثیرگذار است. طراحان کارخانه رویال جین از طریق دانش، خلاقیت و تجربه خود قادرند محصولاتی باکیفیت طراحی کنند.

طراحان با ایجاد یک کالکشن متنوع به نیازها و سلایق مختلف پاسخ می‌دهند. در نهایت طراحان به شناخته شدن یک برند کمک کرده و تصویری مشخص از آن در ذهن مشتریان خواهند ساخت.

صنعت مد همواره در حال تغییر بوده و این طراحان هستند که باید تغییرات جدید را پیوسته در طرح‌های خود اعمال کنند؛  تا از این طریق نیاز بازار را پاسخگو باشند. در صوت نیاز راهنمای خرید عمده شومیز زنانه با ما همراه باشید.

نمونه دوزی در کارخانه رویال جین

پس از طراحی مدل‌ها در اتاق طراحی، به مرحله نمونه دوزی می‌رسیم که باید نمونه‌ای از هر مدل دوخته شود تا تن‌خور و دیگر ابعاد آن را بررسی کنند. در کارخانه رویال جین فرآیند نمونه دوزی نیز اهمیت بالایی دارد.

در پاسخ به این سوال که چرا نمونه دوزی اهمیت بالایی دارد؟ به موارد زیر اشاره می‌کنیم.

مراحل نمونه‌دوزی

فرآیند نمونه دوزی در کارخانه رویال جین طی مراحل زیر انجام می‌گیرد:

برش لباس‌ها

پس از اتمام نمونه‌دوزی و گرفتن تایید نهایی برای تولید انبوه، نوبت به برش لباس‌ها می‌رسد. برش یکی از حساس‌ترین مراحل تولید لباس در کارخانه رویال جین است؛ زیرا اشتباه در این قسمت می‌تواند موجب هدر رفتن پارچه‌ها و زمان شود.

 اما برش دقیق، کیفیت لباس را بالا برده و تن‌خورآن را زیبا خواهد کرد.  

مراحل برش لباس‌ها عبارتند از:

1-آماده سازی الگوها: الگوهایی از جنس کاغذ مخصوص یا پلاستیک، برای دوخت قطعات مختلف لباس آماده می‌شود.

2-تهیه پارچه مدنظر: پارچه‌ها در اندازه و ابعاد بالا تهیه و به مرحله بعد یعنی برش، می‌روند.

3-برش پارچه: در این قسمت با استفاده از ابزار برش مخصوص، قطعات مختلف لباس مانند: آستین، بدنه و دیگر قسمت‌ها برش داده می‌شوند.

4-برچسب‌گذاری: قطعات برش خورده برچسب‌گذاری شده تا هویت آنها مثل: سایز، مدل و شماره هر قطعه، مشخص باشد.

5-ارسال به کارگاه دوخت: پس از اینکه به قطعات برش خورده و برچسب‌گذاری شدند به کارگاه دوخت ارسال خواهند شد.

تولید

رویال جین با داشتن 37 کارخانه، به تولید انبوه محصولات خود پرداخته و آنها را به صورت عمده به سراسر ایران ارسال می‌کند.

 پس از برش و برچسب‌گذاری محصولات در کارخانه رویال جین به قسمت تولید ارسال شده و طی مراحل زیر به تولید انبوه می‌رسند:

برخی از لباس‌های جین با پارچه خام تولید شده و بعضی دیگر به مرحله شست می‌روند. لباس‌های کتان را نیز برای رنگ دادن به رنگرزی برده و طی مراحلی به رنگ‌های مختلف درمی‌آیند.

مرحله شست جین

برخی از لباس‌های جین برای آنکه ظاهری جذاب پیدا کنند به مرحله شست می‌روند. بسیاری از افراد لباس‌های جین با پارچه خام را دوست نداشته و به طرح‌های خاص‌تر علاقمندند بنابراین سراغ جین‌های شسته شده می‌روند.

 در این قسمت با استفاده از مواد شوینده خاص یا فرآیند رنگ‌بری، اثراتی خاص روی لباس به وجود آورده و جلوه‌ای متفاوت به آن می‌بخشند.

لباس‌ها به ماشین‌های شستشو منتقل شده و برنامه شستشوی خاصی روی آنها اجرا می‌شود. پس از آن بطور کامل خشک شده و به انبار ارسال می‌شوند.

رنگرزی لباس‌های کتان

در کارخانه رویال جین لباس‌های کتان پس از دوخت به رنگرزی ارسال و به رنگ‌های متنوع درمی‌آیند تا برای فروش آماده شوند. در رنگرزی پس از انتخاب رنگ از طریق روش‌هایی مانند: پاششی، غوطه ور کردن و رویه‌ای، لباس‌ها رنگ می‌شوند.

 پس از آن برای تثبیت رنگ از مواد فیکساتور استفاده شده که به مطلوب شدن رنگ نیز کمک می‌کند. سپس لباس‌های رنگ شده کتان، شسته و با از بین رفتن مواد اضافی روی آنها، برای خشک شدن آماده می‌شوند. 

انبار

تمامی محصولات آماده شده به انبار کارخانه رویال جین منتقل شده و بطور موقت در این فضا قرار می‌گیرند.

مراحل نگهداری محصولات در انبار:

1- دریافت و ثبت اطلاعات: لباس‌های آماده شده با اطلاعات دقیق مانند: سایز، رنگ، تعداد و غیره در انبار ثبت شده تا به راحتی بتوان آنها را مدیریت کرد.

2- ترتیب و نگهداری: لباس‌ها بر اساس رنگ، سایز و غیره دسته‌بندی شده و در قفسه‌های مشخص قرار می‌گیرند.

3- نگهداری در شرایط مناسب:  لباس‌ها درانبار‌های رویال جین با شرایطی مناسب نگهداری شده تا از آسیب و آلودگی به دور باشند.

4- مدیریت موجودی محصولات: موجودی لباس‌ها در انبار به طور مرتب چک شده تا در صورت کاهش هر محصول تولید آن سریع‌تر انجام گیرد. این امر موجب شده تا اجناس مجموعه ما همواره جور بوده و خریداران عمده را با مشکل مواجه نکند.

5- آماده سازی برای حمل و نقل: اگر نیاز باشد محصولات به مقصدی دیگر حمل شوند، آنها بصورت دقیق و محکم بسته‌بندی و حمل خواهند شد.

ارسال بار

سفارشاتی که توسط خریداران عمده ثبت شده، ابتدا در بسته‌بندی‌های مناسب قرار می‌گیرند تا در هنگام ارسال آسیب نبینند. بسته‌بندی محکم نیز از جمله موارد مهم بوده که کارخانه رویال جین رعایت شده و در سالم رسیدن محصولات به مقصد بسیار موثر است.

 سپس توسط کامیون‌ها بارگیری شده تا برای آنها در کوتاه‌ترین زمان ارسال شوند. محصولاتی که توسط شهروندان تهرانی خریداری شده‌اند در همان روز بدست آنها خواهد رسید. البته به این شرط که سفارش خود را قبل از ساعت 16 ثبت کرده باشند.

سفارشاتی که پس از ساعت گفته شده به ثبت برسند، طی مدت زمان 12 تا 24 ساعت بدست خریداران می‌رسد. سفارش‌های نقاط دیگر ایران نیز بین 24 تا 48 ساعت ارسال خواهد شد.

پرسش و پاسخ

مراحل تولید در کارخانه رویال جین چگونه است؟

این مراحل شامل: اتاق طراحان، نمونه دوزی، برش، تولید، دوخت نهایی، اضافه کردن اکسسوری، کنترل کیفیت و ارسال به انبار می‌شوند.

برش لباس‌ها در رویال جین شامل چه مواردی می‌شود؟

مراحل برش عبارتند از : آماده ساختن الگوها، تهیه پارچه مدنظر، برش پارچه، برچسب‌گذاری و ارسال به کارگاه دوخت که به ترتیب انجام می‌گیرند.

چرا نمونه دوزی طرح‌ها مهم است؟

زیرا از این طریق می‌توان به نقاط ضعف لباس‌ پی برد و برش و دوخت آن را بررسی کرد؛ همچنین با دوختن نمونه‌ای از طرح می‌توان نتیجه گرفت که لباس برای تولید انبوه مناسب است یا خیر.

این مقاله را به اشتراک بذارید